یکی از مشکلاتی که پژوهشگران ایرانی  در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با آن دست به گریبان هستند، تأمین مطالب مورد نظر برای تحقیقات کتابخانه‌ای یا Literature Survey است. در این زمینه مهمترین پایگاه جهانی در مقالات تحقیقاتی مجموعه مجلات ISI می‌باشد که روش ‌های زیادی از جمله استفاده از امکانات بانک‌های اطلاعاتی آنلاین مانند Elsevier  وجود دارد. در حالیکه خلاصه (Abstract) این مقالات  به سهولت قابل دسترسی است،  متن کامل (Full Text) آنها برای استفاده عموم رایگان نبوده و مبلغی از حدود 25 تا 45 دلار برای هر یک مقاله باید توسط مشتری پرداخت شود.
هدف این وبسایت فراهم آوردن امکان دسترسی هرچه ‌بیش‌تر، سریع تر و ایجاد امکان دانلود منابع اسناد علمی دانشگاهی اعم از مقاله، پروژه و پایان‌نامه با هزینه بسیار کمتر از منابع انگلیسی می‌باشد. با توجه به اینکه برای ترجمه مقالات انگلیسی هم باید وقت بسیاری صرف کرد یا اینکه با هزینه بیشتری برای ترجمه یک مقاله روبرو خواهیم شد. در حالیکه با پرداخت 10% هزینه مقالات انگلیسی در این وبسایت می توانید مقاله انگلیسی همراه با ترجمه آن را دانلود کنید. ترجمه مقالات انگلیسی ثبت شده در پایگاه های علمی معتبر دنیا از جمله (ScienceDirect، Springer، Wiley، ASCE، IEEE، ACS، ACM،Emerald و...) در این وبسایت ارائه می گردد.
درصورتی که نیاز به آموزش در مورد نحوه‌ی استفاده از پایگاه‌های علمی و دانلود مقالات علمی را دارید و یا درمورد نحوه‌ی نگارش پایان‌نامه یا مقاله خود احتیاج به راهنمایی دارید، توصیه می‌کنیم حتماً با ثبت ایمیل خود در خبرنامه، وبسایت میهن پروژه را دنبال کنید، یا با ارسال ایمیل درخواست ها و سوالات خود را مطرح فرمائید.

e-mail: Ramin.mardani.64@gmail.com